Tipiskas dienas tipiska dienaskārtība

Eiropā gan ir algas, ne kā pie mums. Un tas nodokļu slogs Latvijā ir nenormāls, nekur citur tā nav. Visaugstākie nodokļi. Tādēļ jau tās algas normāls uzņēmējs nevar samaksāt. Tādēļ ir spiests krāpties. Es, protams, par to neziņošu, paši saprotiet, jādzīvo tomēr un tā. Kas es stukačs kāds? Lai valsts labāk iemācās nodokļus iekasēt. Bet tas VID gan galīgi sajēgu zaudējuši, veselas nozares sāk kontrolēt, būtu labāk lielos blēžus ķēruši. Vislabāk vajag vēl tos nodokļus pazemināt. Kādas mums dzīves līmenis vispār. Par ko te maksāt nodokļus.

Valdība nesaprot, ka vienkārši vajag vairāk labi apmaksātas darba vietas. Ar normālām algām kā Eiropā. Un noteikti nevajag mainīt to mikrouzņēmuma nodokli. 9% jau tā nav maz. Lai vairāk attīstās uzņēmējdarbība. Un nekādā gadījumā mums nevajag te  rūpnīcas  vai izdomā vēl kaut kādus industriālos parkus. Vajag vienkārši vairāk darbavietas un ražošanu. Un vajag lauksaimniecību attīstīt. Tikai nevajag nekādas fermas būvēt un nekādas kažokādu audzētavas.

Vienkārši vajag labu infrastruktūru. Labus ceļus, lai tranzīta bizness attīstās. Tikai nevajag mūsu pilsētā to tranzīta ceļu būvēt gar mūsu mikrorajonu. Cilvēkiem vajag normālu vilcienu, atkal te runā par dzelzceļa maršrutu slēgšanu. Bet to Rail Baltic gan vajag tikai tiem, kas būvēs. Valdībai, viņi jau tur visi zagļi un galīgi nedomā par tautu. Kāds to projektu izdomājis, lai tikai izdabātu Eiropai.

Un vēl noteikti vajag labas skolas, lai jaunieši nebrauc prom. Jāmaksā skolotajiem normālas algas, tikai nevienu skolu nevajadzētu slēgt vai reorganizēt, jo nav skolas – nav dzīvības.

Politiskie lēmumi jāpieņem ļoti izsvērti. Jāieklausās sabiedrības viedoklī un nopietnas reformas jāveic tikai tad, kad pilnīgi visas puses piekrīt. Vienmēr kāds iebildīs? Nu, tad atliksim, nav jāsteidzas, sabiedrības viedoklis jāņem vērā. Tādēļ, ka mums ir nepieciešamas strukturālas reformas, lai veicinātu tautsaimniecības izaugsmi, jo visa veida drošība ir ļoti svarīga esošajos ģeopolitiskajos apstākļos. Mūsu vērtības ir nostiprinātas Preambulā, kas politiķiem uzliek ļoti lielu atbildību par lēmumiem. Arī prezidentūra, visa pasaule skatās uz mums, kā mēs tiksim galā ar šo svarīgo izaicinājumu. Tādēļ Latvijai ļoti svarīgi domāt par savu prestižu un jāizvairās no pārsteidzīgiem lēmumiem.

Un tā uz riņķi.

Varbūt beidzot visi kopā saņemamies būt un darīt citādāk?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s