Solījumi saldi kā medus

Šodien darbā – Saeimā – no kolēģiem uzzināju, ka citi kolēģi rosinās ieviest vēl vienu jaunu izdienas pensijas saņēmēju kategoriju, saraibinot jau tā samocīto valsts pārvaldes atalgojuma un izdienas pensijas sistēmu un potenciālajiem izdienas pensijas saņēmējiem radot vien ilūziju par problēmas risinājumu.

Vakara TV ziņu raidījumā uzzināju par vēl vienu kolēģu kaismīgu gatavību novērst vēsturisku netaisnību, lai padomju laiku disidenti, no kuriem vairums dzīvo spiedīgos materiālos apstākļos, saņemtu pienācīgu finansiālu atbalstu no valsts.
Ne mirkli neapšaubot faktu, ka gan probācijas dienesta darbiniekiem, gan disidentiem ir nepieciešams atbalsts, pārdomas raisa vieglums, ar kādu šķietamie risinājumi no politiķu puses tiek apsolīti.

Nenovēršami tuvojas pašvaldību vēlēšanas un mēs tikpat nenovēršami piedzīvosim dažādu kalibru politiķu un politikāņu dāsnuma un rūpju par neaizsargātākajām sabiedrības grupām uzplūdus. Diemžēl ir prognozējami, ka solījumi un arī darbi tiks svērti un mērīti atkarā no neaizsargātas grupas elektorālās ietekmes. Varam saderēt, ka pensionāru problēmas daudz vieglāk sasniegs politiķu dzirdīgās ausis nekā speciālās izglītības programmu bērnu un viņu vecāku nedienas.

Ja ar vieglu roku dots solījums par 6 miljonu finansējumu gadā atbalstam vienai sabiedrības grupai nāktu kopā ar apņemšanos izravēt maksātnespējas procesa sistēmas nezāles, kas gadiem spīdzina Latvijas uzņēmējus, es teiktu – soliet vēl! Jo varbūt nākamais solījums kādam kaut ko kompensēt nāktu rokrokā ar paveiktiem darbiem, kas, piemēram, civillietu izskatīšanu 3 tiesu instancēs no 5 gadiem samazinātu uz diviem.

Teikšu skarbi – nesegti solījumi ir politikas procesa debilizācija un sabiedrības tracināšana. Tāpat kā stāsti par budžetā brīnumaini “atrastiem” miljoniem.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s