Labākai un drošākai Latvijai

Vakar Saeimas divu komisiju kopsēdē tika prezentēts pētījums par Latvijas vecāku attieksmi un zināšanām par seksuālo izglītību. Diskusijas izvērsās ārpus pētījuma tēmas un kolēģis Raivis Dzintars pētniecēm uzdeva, manuprāt, korektu jautājumu – ja pastāv dalījums seksuālās izglītošanas pieejās – tā sauktā liberālā un kristīgā, vai iespējama abu pieeju sintēze, tādejādi mazinot pretnostatījumus? Viena no pētījuma autorēm dr.psych. Ieva Stokenberga, LU docente, mirkli padomājusi, atbildēja – liberālā pieeja piedāvā sintēzes iespēju. Par pamatu tiek ņemti pieradījumos balstīti korekti dati, kuru pasniegšanas formu var brīvi izvēlēties. Atslēgas vārdi ir pierādījumos balstīti dati. Korekti metodoloģiski iegūti, salīdzināmi.
Vārds “liberāls” pēdējo gadu laikā Latvijā kļuvis teju par lamuvārdu. Nemēģināšu izskaidrot cēloņus, vien piezīmēšu, ka diktākie liberāļu krustā sitēji liberālās ideoloģijas traktējuma latiņu Latvijā ir pazeminājuši tik ļoti, ka par liberālu tiek uzskatīta naidu nesaturoša runa.
Latvijas karojošie antiliberāļi izpratni par liberālismu nonivelējuši līdz 3 “nāves grēku” tēmām – homoseksuālu cilvēku tiesību aizstāvībai, dzimumu līdztiesībai un tolerancei pret bēgļiem. No otras puses, tie līdzpilsoņi, kas jūtas kaut par sprīdi atšķirīgāki no Latvijas Avīzes vai NRA proponēta diskursa, piem., uzskatot, ka indivīds var izdarīt informētu izvēli par olšūnu donēšanu, sāk justies kā minoritāte vienā ES dalībvalstī, proti, Latvijā.
Bet lai vai kā mēs traktētu ideoloģiskās doktrīnas, ir fakti, par kuriem vērts padomāt. Latvijas kontekstā un plašāk.
Vai ir dzirdēts, ka abortu izvēles aizstāvji ir nogalinājuši savus viedokļu pretiniekus?
Vai ir dzirdēts, ka homoseksuālu cilvēku tiesību aizstāvji fiziski iznīcina savus oponentus?
Vai ir pieredzēts, ka pret imigrantiem tolerantā sabiedrības daļa organizējas agresīvās paramilitārās pašaizsardzības vienībās?
Vai iespēja ziedot olšūnas jebkurai veselai sievietei ierobežo to sieviešu iespējas, kas uzskata, ka viņas tam nav gatavas, tiesības izvēlēties neziedot? Nē, neierobežo. Aizliegums ierobežo sieviešu tiesības, kas iespējams, Zeme atveries!, bet pašas nevēlas dzemdēt. Vai viņas ir sliktākas, vai viņām jāatņem tiesības lemt par savu ķermeni? NĒ, NAV.
Vai viendzimuma attiecību legalizācijas iespējas (NE LAULĪBA!!!) ierobežo īsteni ticīgo heteroseksuālo iespējējas laulāties? Nē, neierobežo. Savukārt aizliegums daļai mūsu līdzcilvēku skaidri pasaka – jūs neesat līdzvērtīgi. Jūsu tiesības mums nerūp.
Vienīgais, kas mūs var iznīcināt, ir mūsu bailes un neuzticēšanās. Pamatā no sevis un sev. No neiepazītā, apspiestā, nedrošā sevis.
Saņemamies? Ir vērts. Labākai un drošākai Latvijai.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s