Citāds gads

Dzīvē gadās mierīgāki un citādi gadi. Man šis gadījies pie citādajiem. Ieguvu maģistra grādu veselības vadībā, padziļinot zināšanas savā sirdslietā – veselības aprūpes politikā. Piepildīju jaunības sapni – apmeklēju U2 koncertu Joshua tree. Lai būtu par ko balsot, piedalījos liberāli demokrātiskas partijas Kustība PAR dibināšanā.

Un lielākais notikums –  šī gada 7. septembrī uzsākšu gadu ilgas mācības Arizonas universitātes McCain institūtā. Esmu pagodināta, jo esmu uzrunāta un izraudzīta kā viena no 8 ASV senatora McCain dibinātā institūta stipendiātēm šogad. Pirmā, kas pārstāvēs Latviju. Mana mājvieta turpmāko gadu būs Starptautiskais Republikāņu institūts Vašingtonā. Būs iespēja apgūt labāko praksi par sieviešu un jauniešu iesaisti politikā, darbu ar vēlētajiem, satura definēšanu partiju programmās, politisko ētiku un daudzus citus jautājumus, kas būs ne vien Latvijas politiku kopumā, bet arī Kustības Par izaugsmi noteicoši. Mūsdienu saziņas līdzekļi ļaus aktīvi piedalīties Kustības Par valdes darbā, daloties ar ASV gūtajām zināšanām un pieredzi.

Savu Saeimas darba ciklu noslēgšu nākamnedēļ. Vēlos vēl novadīt pirmo Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdi rudens sesijā, kurā ceru, ka varēsim apstiprināt vēsturisku lēmumu – Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas un Vācu Evaņģēliski Luteriskās baznīcas Latvijā vienošanos par kopīgām īpašumtiesībām uz Svētā Pētera baznīcu. Panāktā vienošanās ir arī komisijas, tostarp mans nopelns, par ko esmu ļoti gandarīta.

Esmu pateicīga visiem, ar kuriem šajā posmā bijis tas gods strādāt kopā, pat ja uzskati bijuši atšķirīgi. Tā ir bijusi vienreizēja pieredze.

Noslēdzas viens dzīves posms. Tieši tā arī izskatās brīvība – kad nevienam, arī sev, nekas vairs nav jāpierāda. Kad ir pieauguši lieliski bērni, ir mīļi draugi, gandarījums par paveikto un visa pasaule vaļā.

 

2 thoughts on “Citāds gads

  1. Esmu Jūsu liela atbalstītāja, bet nesaprotu, kāpēc tieši Republikāņu institūts? Visu laiku likās, ka esat modernā liberālisma pārstāve, ko ASV pārstāv Demokrāti. Tieši šī modernā liberālisma dēļ esmu gatava Jūs atbalstīt vienalga, kādā partijā Jūs iesaistītos, bet tagad esmu neizpratnē. Lūdzu Jūsu viedokli.

    1. Esmu senatora McCain institūta stipendiāte. Deklarēju savu interešu jomu – partiju politika, līdzdalība politikas procesā, sieviešu iesasite politikā. Viņi piedāvāja stažēšanās iespēju IRI. Man tā šķiet lieliska iespēja. Nesaskatu nekādas pretrunas vai problēmas, ka esmu liberālu uzskatu pārstàve. Prakse IRI to nekādi nemainīs. Gluži pretēji – gūšu pieredzi, kas citādi nebūtu pieejama.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s